Mollakendi Belediyesi Personeli, yaşlılar haftası nedeniyle Gazi Huzurevi sakinlerini unutmayarak ziyaret etti. 30 Mart 2018 Cuma 15:57 0 Yaşlılar Haftası nedeniyle, Mollakendi Belediye personeli, Başkan Sabri Yılmaz öncülüğünde Gazi Huzur evi sakinlerini ziyaret etti.

“YAŞLILARIMIZIN HAYIR DUASINI ALMAK LAZIM”

Mollakendi Belediye Başkanı Sabri Yılmaz, “Hepimizin bildiği gibi yaşlılık artık evrensel, ömrün sonuna gelinmektedir. Yaşlılar bizim gibi olamaz ama biz yaşlılarımız gibi oluruz. Yaşlılarımıza anasına, babasına yani atasına bakmayan, onların hayır duasını almak lazım” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL GELİŞİM AÇISINDAN FAYDALI OLACAKTIR”

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, “Ben gerçekten şahsım ve kurumum adına başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Çünkü bugün buradaki eli öpülesi yaşlıları ziyaret ettiler, onların hayır dualarını aldılar. Bundan sonraki süreçte de kamu oyunun zaman zaman kurumlarımızı ziyaret etmeleri, kurumlarımızda bulunan yaşlı, engelli ve çocukları ziyaret etmeleri onların gerçekten sosyal gelişimi açısında da faydalı bir şey olacaktır” şeklinde konuştu. Gazi Huzur evi sakinleri daha sonra Mollakendi Belediyesi personeli ile kültür Park’ta düzenlenen yemeğe katılırken; Mollakendi beldesinde türbesi bulunan Ömer Hüdai Baba türbesini de ziyaret etti.